„Берое“ се наложи над резервите на „Левски“ с 3:1 в мач от последния кръг на първенството. Рубен Бригидо вкара в 28-ата минута, а Мартин Камбуров в 50-ата и 83-ата минута покачи сметката си срещу „сините“ на 18 рекордни попадения. Валери Божинов пък вкара почетен гол в 71-ата минута от дузпа.

На стадиона в Стара Загора двата тима играха за своя престиж, като домакините искаха да завършат сезона с

престижна победа

на „Левски“, който вече беше победен на „Георги Аспарухов“ в плейофите. Гостите пък излязоха с доста резерви, тъй като Николай Михййлов, Живко Миланов, Иван Горанов, Хали Тиам, Паулиньо и Станислав Костов бяха оставени да почиват за баража с „Етър“ във вторник. Освен тях Сержиу Буш, Богдан Вашчук и Антъни Беломнт също не пътуваха за мача. В срещата с „Берое“ „сините“ направиха жест към юношата Деян Иванов, който изведе тима с капитанската лента. Сърцатият централен защитник загуби баща си преди дербито с ЦСКА (0:2), но вчера отново бе на терена, защитавайки екипа на любимия си „Левски“. Този път на гърба му не бе изписана фамилията му, а презимето – Викторов в памет на един от най-близките му хора.

Наставникът на заралии Александър Томаш пък направи само една промяна в стартовите 11 от мача с „Черно море“ (0:0), като легендарният голмайстор Мартин Камбуров се завърна в състава с капитанската лента.

В същото време днес „Левски“ отбеляза и своя 105-ти рожден ден, като

на могилката до 22-ра гимназия

се събраха привърженици, шефове, футболисти от първия отбор на „сините“, деятели и деца от школата. Специален поздрав за ппразника пък левскарите получиха от бившия си наставник Славиша Стоянович. „Левскари, честит рожден ден на най-големия клуб в България. Пожелавам ви много радост, победи и усмивки на терена и извън него. Нека се върнат славните дни и „Левски“ да е над всички“, пожела Стоянович на „сините“.

По темата: Левски Берое