"Берое" удари "Левски" за 7 минути

Старозагорци биха с 2:0 след автогол на Славчев и попадение на Октавио

„Берое“ победи „Левски“ с 2:0 в мач от първия кръг на efbet Лига. Старозагорци взеха своето само за 7 минути – между 34-ата и 41-ата. Първо автогол си отбеляза Симеон Славчев, а след това Октавио затвърди превъзходството на гостите. По този начин „Левски“ няма победа на „Герена“ вече 8 месеца. А пък успехът дойде като подарък за треньора на гостите Димитър Димитров, който записа мач номер 450 в родния елит.

Дебют за „сините“ записаха новите попълнения Тома Даске и Живко Атанасов, които играха заедно с сърцето на отбраната. Първата ситуация в срещата се откри пред гостите в 12-ата минута. Тогава Димо Бакалов бе намерен отлично отдясно. Бившият играч на „Лудогорец“ влезе навътре и би с левия крак, но Николай Михайлов спаси с крак.

„Берое“ поведе в 34-ата минута. Тогава Димо Бакалов отново проби отдясно и центрира. Халфът на домакините Симеон Славчев направи нещо неясно и за самия него, играейки с топката и вкарвайки я в соствената си мрежа. Това попадение разстрои играта на „сините“ и гостите се настаниха в половината на „Левски“. Така в 41-ата минута „Берое“ вкара и втори гол. Александър Цветков намери добре отляво Крум Стоянов, който върна за нахлуващия в наказателното поле Октавио. Ударът на бразилеца срещна тялото на Тома Даске, но след рикошет в Орлин Старокин, топката се върна в Октавио, който със силен удар не остави шансове на Ники Михайлов – 2:0.

Второто полувреме започна с нова опасност пред „синята“ врата. Октавио центрира чудесно отдясно, а Алиун Фал се откъсна от Живко Атанасов и би с глава, но в аут. В 61-ата минута „Левски“ създаде първата си по-добра ситуация. След центриране от корнер на резервата Здравко Димитров Живко Атанасов се извиси с глава, но не уцели целта. В 68-ата минута „сините“ бяха много близо до гол. Стайн Спиерингс проби през центъра и би технично. Стражът на госитте Християн Василев обаче майсторски спаси с една ръка. Секудни след това Крум Стоянов качи топката на главата на Ибрахима Конте, чийто удар бе отразен от Николай Михайлов.