„Берое“ спря серията на „Славия“ в голово шоу на „Овча купел“

„Берое“ победи с 4:2 „Славия“ в голово шоу на стадиона в „Овча купел“ в мач от 26-ия кръг на Първа лига. Резултата откри капитанът на "белите" Галин Иванов в 9-ата минута. Само след 4 минути Алиун Фал изравни.

Ветеранът Мартин Камбаров направи обрата пълен с 232-ия си гол в елита. Той се разписа от дузпа в 35-ата минута. Секунди преди почивката Галин Иванов се разписа за втори път с помощта на рикошет. В 53-ата минута Крум Стоянов върна аванса на „Берое“, а Алиун Фал вкара и четвърти гол в 74-ата минута.

Възпитаниците на Златомир Загорчич не успяха да продължат серията си от 5 поредни победи и 8 мача без поражение. От друга страна обаче "белите" нямат домакинска победа над старозагорци от 1 септември 2012 година насам, като през това време записаха 3 равенства и 5 загуби от този съперник.

Въпреки поражението „Славия“ остана на пета позиция с 45 точки, а „Берое“ е шести с 43.