"Берое" обърна "Пирин" в невероятна драма

"Пирин" загуби с 2:3 от "Берое" у дома в мач от втория кръг на родното първенство. Вечерта бе много емоционална с атмосферата на стадиона в Благоевград, който чакаше двубой на своя тим в елита над 3 години.

Домакините водиха до 85-ата минута с 2:1, когато бе отсъдено нарушение на Спас Георгиев вдясно от наказателното поле на домакините. Играчът на "Пирин" получи и втори жълт картон, а от центрирането Омар Сако изравни с глава.

В 90-ата минута Джунейт Али вкара с удар от дъгата на наказателното и донесе победата на гостите.

Първото полувреме бе вихрено, а "Пирин" летеше на гребена на еуфорията, подпомаган от феновете. Въпреки че получи първи гол от Алиун Фал в седмата минута, тимът със славно минало да произвежда някои от най-добрите играчи у нас, обърна само за 17 минути.

Първо вкара от дузпа Красимир Станоев, а после и завърналият се голмайстор Слави Костов откри сметката си отново за родния клуб.

"Берое" обаче триумфира края и е с пълен актив от 6 точки от първите два кръга, след като победи в тях двата новака. На старта тимът надви "Локомотив" (Сф) с 1:0.

"Пирин" е без точка след загуба от "Ботев" в Пловдив преди седмица.