„Берое“ и „Монтана“ с нови победи в Адриатическата лига

Баскетболистките на „Берое“ постигнаха престижен успех като гост на словенския „Цинкарна“ с 61:50 (16:11, 11:13, 18:14, 16:12) в двубой от редовния сезон на Адриатическата лига. С третата си поредна победа в надпреварата българките запазиха първото място във временното класиране.

Със серия от 8 безответни точки старозагорки поведоха в края на първата четвърт. Във втората българките увеличиха аванса си, но „Цинкарна“ намали изоставането си до 24:27 на почивката. Словенките успяха да изравнят в началото на третата част, но скоро „Берое“ отново взе аванс и поддържаше разлика от 5-7 точки. В последната четвърт старозагорки вече контролираха мача.

Гергана Иванова беше най-резултатна за успеха на „Берое“ с 18 точки, а 13 добави Жаклин Златанова.

Другият роден представител „Монтана 2003“ се наложи у дома над босненския „Орлови“ с 80:63. Българките започната силно, като малко преди средата на втората четвърт авансът им достигна 20 точки. До края домакините поддържаха двуцифрена преднина и заслужено победиха и във втория си мач от турнира, като заемат трета позиция.

Снежана Алексич бе най-полезна с 23 точки, 8 борби и 7 асистенции, а Христина Иванова добави 18 точки, 9 борби и 6 асистенции.