„Берое“ допусна минимално поражение с 0:1 от „Лехия“ (Гданск) в контролна среща, която се проведе в Турция. Точен за поляците бе Флавио Пайшао в 32-ата минута. Играчите на Димитър Димитров изиграха добър мач, но пропуските в атака лишиха "зелените" от по-добър краен резултат.

Следващата проверка на „Берое“ ще бъде срещу „Ордабаси“ (Казахстан) на 27-ми януари.

Междувременно “Ботев” (Враца) загуби с 1:2 от десетия в сръбската първа лига “Напредак” (Крушевац) в първата си контрола на лагера в Алания. След нулево първо полувреме “Ботев” поведе с гол на Даниел Генов, но сръбският отбор направи обрат в последните десет минути на мача. Следващата контрола на врачани е срещу “Силекс Кратово” (Северна Македония).

„Пирин” (Благоевград) пък победи с 3:0 юношите на “Левски” до 19 години. "Орлетата" вкараха и трите попадения през първото полувреме. Точни бяха Конър Хендерсън, Димитър Алексиев и Глоар Антонио. Това бе първата и единствена контрола за възпитаниците на Уорън Фийни на родна земя. От понеделник те летят за 10-дневен подготвителен лагер в Турция, където ще играят още три контролни срещи – с македонските “Работнички” и “Македония ГП”, и с полския “Термалика”.