„Берое“ и „Академик“ (Пд) започнаха с победи 2021 г.

„Берое“ и „Академик“ (Пловдив) постигнаха нови победи в срещите си от десетия кръг на Националната баскетболна лига за мъже и започваха с успехи 2021 година.

„Берое“ победи гостуващия „Спартак“ (Плевен) с 91:79 (33:20, 18:18, 20:22, 20:19) и записа пети успех за сезона в девет мача. Възпитаниците на Любомир Минчев изиграха силна първа четвърт, след която водеха с 13 точки разлика и запазиха аванса си до края на двубоя.

Домакините имаха страхотен процент стрелба от далечна дистанция и реализираха 15 тройки от 24 опита или 62%.

За „Берое“ Джими Гавин и Брейди Роуз завършиха с по 16 точки, Николай Стоянов добави 14, а Павел Маринов - 12 точки. За плевенчани Димитър Маринчешки се отличи с "дабъл-дабъл" - 18 точки и 13 борби. Любен Пасков се включи с 16 точки и 9 борби.

„Академик“ (Пловдив) пък победи гостуващия „Черно море Тича“ с 87:72 (20:13, 24:21, 20:19, 23:19) и постигнаха пети успех за сезона в девет мача.

Домакините поведоха още в началните минути и имаха предимство в резултата до края. Най-голямата преднина на „Академик“ беше 18 точки на два пъти в последната четвърт.

За победителите петима играчи завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатен беше Томислав Минков с 14 точки, 13 добави Мартин Сотиров, а Николай Николов вкара 12 точки.

За „Черно море“ завърналият се в игра Мартин Коцев се отличи с 15 точки и 11 борби, Александър Милов вкара 13 точки.