Бензема с гол №200 в Ла Лига при разгром над „Майорка“

Нападателят Маркос Асенсио отбеляза хеттрик, а Карим Бензема вкара други два гола при победа на „Реал“ (Мадрид) с 6:1 срещу „Майорка“ в мач от шестия кръг на испанското първенство по футбол. Така отборът на Карло Анчелоти оглави класирането с 16 точки, а градският съперник „Атлетико“ е втори с 14 след победата си с 2:1 над „Хетафе“ във вторник.

Бензема откри резултата в третата минута и Асенсио се разписа срещу бившия си клуб в 24-та. „Майорка“ бързо върна един гол чрез корееца Лий Кан-ин, но Асенсио възстанови преднината от два гола на „Реал“ преди почивката, а след нея записа първи хеттрик за столичаните с шут извън наказателното поле.

Бензема вкара втория си гол в 78-та минута и достигна границата от 200 гола в Ла Лига, а Иско оформи крайния резултат шест преди края на редовното време.

„Севиля“ пък надви с 3:1 „Валенсия“ у дома, след като вкара всичките си голове в първите 22 минути. Папу Гомес изведе домакините напред в резултата още в третата минута, а в 15-ата Тони Лато си вкара абсурден автогол. Той блокира центриране извън наказателното поле, но топката прелетя покрай негов съотборник и попадна в мрежата на „Валенсия“.

„Севиля“ се възползва от още една странна ситуация за 3:0, след като Фернандо изпълни бързо пряк свободен удар и изведе сам срещу вратаря Рафа Мир, който го прехвърли за третия гол. „Валенсия“ върна един чрез Уго Дуро, но "прилепите" загубиха срещата.