"Бенфика" и "Ференцварош" с победи в Шампионската лига

Португалският "Бенфика" победи като гост с 2:0 "Спартак" (Москва) в първа среща от третия квалификационен кръг на Шампионската лига по футбол.

Гостите решиха всичко след почивката.

6 минути след подновяването на играта Рафа Силва с мощен удар откри резултата, а в 74-ата минута резервата Жилберто вкара втория гол.

"Ференцварош" се наложи също с 2:0 над "Славия" (Прага) у дома.

Минута преди края на първото полувреме украинският защитник на "Славия" Тарас Качараба си отбеляза нелеп автогол. Второто попадение бе на друг украинец - Игор Харатин от дузпа в 50-ата минута.

"Динамо" (Загреб) и "Легия" (Варшава) завършиха 1:1.

Хърватите поведоха в 59-ата минута с гол на звездата си Бруно Петкович, но резервата Ернест Мучи донесе равенството на "Легия" в 82-ата.