Белгия разби у дома аутсайдера Сан Марино с 9:0 и си гарантира преди всички останали участието на Евро 2020.

Бронзовият медалист от Мондиал 2018 няма как да бъде изместен от едно от първите две места в група I на квалификациите за шампионата на Стария континент. Гостите успяха да удържат нулевото равенство цели 28 минути, след което до края на първата част получиха шест попадения, а през второто полувреме паднаха още 3. В същата група Русия смачка Шотландия с 4:0 и се нуждае от само две точки за класиране.

В група G Полша спечели убедително с 3:0 при визитата си на Латвия и продължава да оглавява класирането. Роберт Левандовски (9, 13, 76) отново блесна за „Дружина полска“, записвайки хеттрик на сметката си. В балканския сблъсък Северна Македония надви у дома Словения с 2:1, а Австрия обърна гостуващия тим на Израел с 3:1. След тези резултати поляците са лидери с 16 точки пред Австрия с 13, а Северна Македония и Словения са с по 11.

В същото време финалистът от Мондиал 2018 Хърватия срази у дома Унгария с 3:0 и продължава да е едноличен лидер в група Е, а в другия двубой Словакия и Уелс завършиха 1:1. В класирането хърватите са лидери с 13 точки, следвани от Словакия с 10 и Унгария с 9.

В група С Холандия записа трудна победа над Северна Ирландия с 3:1 след два късни гола за пълния обрат на стадион „Де Куип“ в Ротердам. Така „лалетата“ се изравниха по точки с Германия, оглавявайки класирането заради по-добрите показатели в директните мачове с Бундестима. Със същия актив от точки е и Северна Ирландия, но и с мач повече.