Бейл с гол за „Реал“ с 2-годишна суша

Гарет Бейл отбеляза първия си гол за „Реал“ (Мадрид) в испанското първенство от почти две години насам, а резервата Винисиус наниза две късни попадения и шампионите завършиха наравно 3:3 срещу „Леванте“ като гости в мач от втория кръг.

Бейл даде преднина за „Реал“ в петата минута след асистенция на Карим Бензема и малко по-късно не успя да вкара втори гол след свиреп удар от статично положение, а гостите от столицата доминираха тотално през първото полувреме. Те обаче допуснаха две бързи попадения на старта на второто на реновирания стадион "Сиутат де Валенсия". Рожер Марти преодоля Тибо Куртоа секунди след подновяване на играта, а Хосе Кампаня изведе домакините напред с прекрасно воле в 57-та минута.

Карло Анчелоти извади Бейл, Еден Азар и Иско секунди след втория гол, а една от смените се оказа особено успешна. Винисиус получи извеждащ пас от Касемиро в 73-та минута и изравни, но „Леванте“ поведе отново само шест по-късно. Рожер Пиер бе точен от пряксвободен удар, а след него Алехандро Кантеро завърши бърза контра с удар в гредата.

Винисиус обаче се притече отново на помощ на отбора си и изравни с мощен шут от малък ъгъл в 85-ата минута.

Мачът не завърши и без скандал, като две минути след попадението за 3:3 вратарят на домакините Айтор Фернандес бе изгонен с директен червен картон, след като спря контра на „Реал“ с ръка извън наказателното поле. Защитникът Рубен Весо сложи ръкавиците за последните пет минути и опази вратата си от повече попадения.