Баварската машина унищожи „Барса“ – 8:2!

„Байерн“ мина като валяк през Лео Меси и компания

Сила, красота, история и футболна поезия! Всичко това показа в рамките на 90 минути „Байерн“ срещу „Барселона“, победжавайки каталунците с 8:2 и класирайки се на полуфиналите на Шампионската лига.

Още в 4-ата минута баварците поведоха. Томас Мюлер комбинира отлично с Роберт Левандовски, след което с левия крак не остави шансове на Тер Щеген. Радостта на германците обаче трая само 270 секунди. Тогава Жорди Алба проби отляво и центрира остро, а в опита си да избие Дейвид Алаба си отбеляза автогол. Последваха три опасности за каталунците, но Суарес пропусна сам срещу Нойер. След това Меси удари греда, а веднъж проби добре, но би право в германския страж. И тогава дойде времето на баварската машина. Първо Гнабри технично даде за Перишич, който с мощен изстрел порази Тер Щеген – 2:1 за „Байерн“. В 27-ата минута преднината набъбна. Леон Горецка даде великолепен пас на Серж Гнабри, който нямаше как да сбърка – 3:1. След това Левандовски, останал сам срещу Тер Щеген, пропусна. А в 30-ата минута Томас Мюлер отбеляза четвърто попадение, след добър пас отдясно на Кимих. Второто полувреме започна с нова порция напрежение пред вратата на „Барселона“, а гол на Роберт Левандовски бе отменен заради засада. В 57-ата минута каталунците се върнаха за кратко в срещата. Меси изведе прекрасно Жорди Алба, той пък намери Луис Суарес. Уругваецът финтира майсторски Боатент и с левия крак прониза Нойер – 2:4. В 63-ата минута „Байерн“ си върна трите гола преднина. Алфонсо Дейвис направи супер пробив отдясно, като се подигра с Нелсон Семедо, след което намери непокрития Кимих – 5:2 за германците. После се заердиха нови положения пред вратата на каталунците, но пропуски направиха Коман и Гнабри. Дойде време и Левандовски да вкара. Стори го с глава в 82-ата минута. Но това не бе всичко. Филипе Коутиньо, който е собственост на „Барселона“ забоде още два пирона в ковчега на „Лос Кулес“ – в 85-ата и 89-ата минути, оформяйки крайното 8:2. За пръв път в Европа каталунците допуснаха 8 попадения в Европа. На полуфиналите „Байерн“ ще се изправи срешу победителя от двойката „Манчестър Сити“ – „Лион“