Баскетболистите на "Балкан" допуснаха трета загуба в група G на турнира ФИБА Къп.

Ботевградчани паднаха като гости от "Енисей" (Красноярск) с 69:84 точки. Поражението изпрати българския шампион на дъното във временното класиране с актив 1-3 преди двубоя между "Клуж" (2-1) и "Сьодертале" (1-2) късно снощи. Лидер в подреждането е "Енисей" с 3 победи и 1 загуба, нанесена именно от "Балкан" на старта.

След равностойна първа част, воденият от треньора Йовица Арсич отбор взе аванс от 39:35 до почивката. Домакините обаче обърнаха мача в третата част, когато направиха бърза серия от 20:4 и в крайна сметка стигнаха до успеха. Дейшон Найт бе най-резултатен за българския състав с 15 точки, 5 борби и 4 асистенции, а Кени Хол добави 13 точки и 5 борби. Крис Минков се отчете с 10 точки.

Това бе последното гостуване на шампионите в групата, а им предстоят две домакинства - на "Клуж" на 20 ноември и на "Сьодертале" на 27 ноември, в които ще гонят победи. Тежката серия за ботевградчани преди това ще продължи с гостуване на вицешампиона "Левски Лукойл" в събота, 16 ноември в зала "Универсиада" в София в НБЛ.