Баскетболистките на

Баскетболистките на "Берое" с шеста победа в Адриатическата лига

Тимът на "Берое" победи гостуващия "Партизан" (Белград) с 86:68 (22:14, 14:22, 28:15, 22:17) и записа шести успех за сезона в Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Това беше втори мач между двата отбора в рамките на 24 часа в Стара Загора. "Берое" спечели и вчера с 86:54 точки.

Състезателките на треньора Татяна Гатева са на второ място в класирането с 14 точки след шест победи и две загуби. Лидер е "Будучност" (Черна гора) с 15 точки и баланс 7-1. "Партизан" е на шесто място с 10 точки след само една победа в девет мача.

След равностойно първо полувреме, завършило 36:36, домакините направиха серия от 20:3 в началото на третата част и поведоха с 56:39. След това старозагорки увеличиха аванса си, а най-голямата разлика в мача беше 20 точки при 86:66 след тройка на Мина Василева 1:41 минута преди края.

За победителките пет баскетболистки завършиха с двуцифрен точков актив. Теодора Динева беше най-резултатна с 20 точки, 17 добави Карина Константинова, 16 Виолина Кочева, Матеа Тавич се отличи с 12 точки, 6 борби и 4 асистенции, а Жаклин Златанова завърши с 10 точки, 9 борби и 5 асистенции.

За сръбския тим Невена Вучкович вкара 17 точки, а с 10 приключи Мина Перишич. /БТА