"Барселона" обърна лидера в Испания

След серията от неубедителни мачове и слаби резултати, "Барселона" победи лидера в класирането преди този кръг. Каталунците спечелиха с 2:1 срещу "Реал Сосиедад", като се приближиха на 6 точки от върха.

Първата позиция в Ла Лига си делят мадридските "Атлетико" и "Реал", както и "Реал Сосиедад", като "Атлетико" има най-добрата голова разлика сред тези три тима, "Дюшекчиите" са и с по-малко мачове.

"Барса" започна силно мача, но резултатът откриха гостите от Сан Себастиан. Порту отправи успореден на голлинията пас, който Вилиан Жозе засече в мрежата, извеждайки Реал напред.

Тази първа част обаче бе сред най-силните за "Барса" през сезона, а това си пролича и от бързия отговор, който каталунците направиха.

Четири минути по-късно Жорди Алба успя да изравни след страхотен гол, а до края на полувремето резултатът вече бе 2:1. Френки Де Йонг засече чудесен пас на Алба, но първоначално реферите отсъдиха засада. Тогава обаче се намеси системата ВАР, която показа, че Де Йонг е в редовна позиция, а това означаваше обрат за "Барселона".

През втората част каталунците не бяха толкова агресивни, но по този начин успяха да съхранят преднината си, поздравявайки се с успеха в мача.

Старши треньорът на каталунците Роналд Куман заяви, че представянето е доказало, че "Барса" ще се върне на върха.

„С това поведение ще бъдем там, където трябва да сме. Със сигурност това беше най-доброто ни първо полувреме от началото на сезона. Играхме добре с топката и пресирахме. През втората част "Реал" играеше страхотно. Беше интензивен сблъсък на високо ниво“, коментира Куман.

„Няма как да контролираш играта през целия мач. Отборът се раздаде и заслужихме победата заради поведението си на терена“, допълни нидерландският специалист.