„Барселона“ живна с 4:0

Меси почете с гол Марадона

„Барселона“ спечели с убедително 4:0 у дома срещу „Осасуна“ в двубой от 11-ия кръг на Ла Лига. Мартин Брейтуейт (30), Антоан Гризман (42), Филипе Коутиньо (57) и Лионел Меси (72) реализираха попаденията, с които „Барса“ отпразнува своя 121-и рожден ден. С успеха „Барса“ взе глътка въздух след серия слаби резултати в първенството и вече е седми, на 9 точки зад лидера „Реал Сосиедад“ и на 3 след „Реал“ (М), а освен това е с мач по-малко.

Най-интересното в мача обаче се случи, когато Меси се разписа за 4:0. Аржентинецът свали фланелката си и под нея бе облякъл екип на "Нюелс Олд Бойс", където през 1994 година започна кариерата му и притегна ръце към небето. Интересното е, че в аржентинския клуб година преди Меси игра не друг, а починалият преди дни Диего Марадона, към когото бе насочен жестът на Меси.

Успехът на „Барса“ е още по-ценен и заради грешната стъпка на „Реал“. "Белият балет" допусна домакинска загуба с 1:2 от "Алавес" и така вече трети пореден мач няма успех на сметката си. Гостите все пак ще си тръгнат доволни от Мадрид след голове на Лукас Перес от дузпа в 5-ата и на Хоселу в 49-ата минута. В 86-ата минута Каземиро върна едно попадение за домакините, но те така и не успяха да се доберат до нещо повече в оставащите минути. "Нямам обяснение защо се получи така. С „Интер“ играхме добре, а с „Алавес“ - не. Контузиите също ни пречат, но това не е оправдание“, заяви след двубоя треньорът на „Реал“ Зинедин Зидан.