„Барса“ счупи брадясал рекорд на „Реал“ в Шампионската лига
2

„Ливърпул“ на косъм от грандиозна издънка

„Барселона“ успя да направи драматичен обрат и записа важна победа в Шампионската лига. Каталунците губеха с 0:1 от „Интер“ до почивката, но през втората част с два гола на Луис Суарес успяха да вземат първи точки в тазгодишната надпревара.

Успехът бе още по-сладък за Меси и компания, тъй като подобриха брадясал рекорд на „Реал“ (Мадрид) в турнира. „Барса“ вече има 33 мача у дома без загуба, а постижението на мадридския гранд от 32 двубоя е в периода 1975 – 1990. Последното поражение на каталунците вкъщи е отпреди 6 години, когато загубиха с 0:3 от „Байерн“ (Мюнхен). Оттогава досега на своя „Камп Ноу“ „Барселона“ регистрира впечатляващите 30 победи и 3 хикса при голова разлика от 101:16.

Въпреки победата обаче испанските медии отново не пропуснаха да отбележат колебливата игра на тима. Отговор на критиците даде Лео Меси, според когото причината е, че все още отборът не е в оптимална форма. „Не искам това да звучи като оправдание, но когато пътуваш толкова често, не остава време да тренираш добре и съответно нямаш основата. Нужно ни е малко време. Все още не сме в най-добрата си форма и затова беше много важно не толкова да играем силно, а да спечелим срещите с „Хетафе“ и „Интер“, сподели Меси.

След победата „Барса“ оглави групата си в Шампионската лига с 4 точки, колкото има и „Борусия“ (Д), който спечели с 2:0 срещу „Славия“ (Прага).

На косъм от зрелищен обрат бе и предварително считаният за безпроблемен мач на „Ливърпул“ срещу РБ „Залцбург“. На „Анфийлд“ играчите на Юрген Клоп поведоха с 3:0 до 36-ата минута, но гостите стигнаха до сензационно равенство 3:3 в 60-ата минута. Еврошампионите обаче все пак успяха да се измъкнат от тежката ситуация и с гол на Салах взеха трите точки. „Когато ни изравниха, феновете ни напомниха, че сме на „Анфийлд“ и се стегнахме“, призна Салах след мача. След успеха „Ливърпул“ остава на трета позиция в групата си с 3 точки, а лидер с 4 е „Наполи“.