“Барса“ изпусна 2 дузпи, но отърва срама срещу аматьори

„Барселона“ се разходи по острието на бръснача, но след много мъки се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на Краля. Каталунците пропуснаха две дузпи в редовното време и чак в продълженията стигнаха до победа с 2:0 срещу третодивизионния „Корнейя“. Първия гол вкара Усман Дембеле в 92-ата минута, а в последните секунди се разписа и Мартин Брайтуайт.

Дембеле влезе като резерва и се провали от бялата точка с комичното изпълнение в 80-ата минута. Преди почивката Миралем Пянич също не успя да реализира дузпа. Домакините, които в предишния кръг елиминираха водача в Ла Лига „Атлетико“ (Мадрид), също имаха своите шансове, колкото и рядко да атакуваха.

Въпреки победата, играта на „Барселона“ поставя много въпросителни. Каталунците избегнаха срама на „Реал“ (Мадрид), който преди ден беше изхвърлен от турнира от третодивизионния „Алкояно“, но показаха много слабости във всички линии.

"В такива мачове най-важното е да се класираш за следващия кръг, но това не означава, че можем да сме доволни. Пропуснахме две дузпи и като цяло искам да виждам повече отговорност от футболистите. За трети пореден път играхме 120 минути. Създадохме много положения и не трябваше толкова лесно да ги пропиляваме", заяви Куман след мача.