"Барса" бие в шоу на Меси, "Байерн" отвя "Челси"

"Барселона" се класира за четвъртфиналите в Шампионска лига, след като удари "Наполи" и го елииминира с общ резултат 4:2. Каталунците победиха италианския си съперника с 3:1 на "Камп Ноу", след като първият мач беше завършил 1:1.

Голяма роля за успеха изигра Лионел Меси, който вкара един гол и изработи друг, спечелвайки дузпа. Друго попадение на аржентинеца беше отменено. Шампионската лига е единственият шанс на "Барселона" да спечели трофей през сезона.

В четвъртфиналите, които ще се проведат в нов формат от финална осмица, каталунците ще играят с "Байерн" (Мюнхен). Баварците имаха протоколен реванш с "Челси" и победиха с 4:1. Германският шампион продължава напред с общ резултат 7:1.