Баскетболният ни първенец "Балкан" започна с поражение първото си участие в квалификациите на Шампионска лига на ФИБА.

В Швеция тимът на треньора Йовица Арсич загуби от "Сьодертеле Кингс" с 64:79 точки, след като изоставаше през целия мач. Реваншът е в петък, 20 септември, в “Арена Ботевград”. Двубоят е с начален час 19:00 като "Балкан" се нуждае от победа с повече от 15 точки, за да продължи във втори кръг на квалификациите.

Мачът започна трудно за ботевградчани, с доста брак в играта и пропуски, а съперникът поведе с 8:2. Минута преди края на първата част българският тим изравни. До края на частта и двата тима изпуснаха доста стрелби, но "Сьодертеле" излезе с три напред след 10 минути игра при 17:14. Съперникът започна втората част със серия 20:2, за да поведе с над 20 точки при 37:16. Три поредни тройки на "Балкан" - две на Радонич и една на Митко Димитров, намалиха малко разликата в края на периода, а на почивката изоставането на шампионите на България падна до 11 точки.

За кратко "Балкан" свали до 10 точки пасива си, но след това позволи на шведите отново да се откъснат напред до 60:41, пише balkan-basket.com. Съставът от Ботевград завърши третата част с добра серия 11:2, за да намали изоставането си под 10 в началото на последната част. До края обаче домакините не позволиха на "Балкан" да се доближи.

Най-резултатен за ботевградчани с 14 точки бе сръбският гард Марко Радонич, а с 13 точки и 6 борби завърши Димитър Димитров.

За "Сьодертеле Кингс" над всички с 20 точки бе шведският гард с босненски паспорт Дино Пита (4/6 от тройката). Чарлс Колисън реализира 15. Александър Ларсън имаше 14 точки и 8 борби, а  Джонатан Пърсън имаше дабъл-дабъл с 11 точки и 10 асистенци.