"Балкан" падна от румънци за начало на ФИБА Къп

Тимът на "Балкан" загуби от румънския "Сибиу" със 75:88 първия си мач от група "Д" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже за ФИБА Къп. Мачовете се играят в "антиковид балон" в Истанбул (Турция).

Състезателите, водени от треньора Йовица Арсич започнаха лошо мача, съперниците им натрупаха преднина и водеха в резултата до края. Българите намалиха пасива си в края на мача, след по-добра игра в последните минути.

Баскетболистите на "Сибиу" стартираха със серия от 6:0, след това направиха 16:9 и спечелиха първата четвърт с 30:18. Румънците доминираха и във втората част, а на почивката имаха аванс от 53:41. След почивката преднината на "Сибиу" достигна 64:46, след което и 68:48. 25 секунди преди края на частта Кейлън Нолан Джаксън вкара един фаул за 76:55.

Заключителният период започна с много проблеми при стрелбата и за двата отбора, а повече от четири минути "Балкан" не успяваше да се вкара кош. После имаше подем в играта на българския тим, който успя да намали изоставането си, но разликата беше твърде голяма за пълен обрат.

За "Балкан" Божидар Аврамов беше най-резултатен с 16 точки, Сияни Чеймбърс отбеляза 14, Давонтей Джордан записа 13, а с 11 точки приключи Димитър Димитров. Айзея Филмор се отличи за победителите с 24 точки и 9 борби. Кристофър Купър се отчете с 16 точки и 9 борби, Маркъс Адисън добави 13 точки, а с 12 точки завърши Лукас Тохътан.

В следващия си мач на 28 януари "Балкан" ще играе срещу "Орадя" (Румъния) също от 14.00 часа българско време.