"Балкан" надви "Рилски спортист" в трилър

Баскетболният ни шампион "Балкан" измъкна трудна победа като гост на "Рилски спортист" в последния кръг от НБЛ за 2019 г.

В "Арена Самоков" ботевградчани спечелиха с 94:93, въпреки че губеха с 11 точки в началото на последната част. Това бе седми пореден успех за "Балкан", който е лидер в класирането преди срещата на "Левски Лукойл" със "Спартак" (Плевен).

Домакините натрупаха добър аванс през първото полувреме след отлична стрелба от линията за 3 точки. В третата част статуквото се запази, но за лични нарушения играта напуснаха Дейшон Найт от "Балкан", както и Йохан Зохоре, и Игор Кесар от "Рилски спортист". Решаващо за крайния изход се оказа предимството в подкошието за гостите, а 50 секунди преди финала "Балкан" стигна до пълен обрат с тройка на Станислав Цонков. За 5 фаула срещата не завърши и Зейвиър Джонсън.

Михайло Секулович бе най-резултатен за "Балкан" със 17 точки, Кени Хол добави 15, а Дейшин Найт и Станислав Цонков вкараха по 14. С по 22 точки за домакините завършиха Брандън Браун и Зейвиър Джонсън.

В други мачове от 13-я кръг на НБЛ тимът на "Академик Бултекс 99" надви "Академик" (София) с 88:70, а "Черно море" спечели с 88:74 като гост на "Ямбол."