Отборите на "Балкан" и "Левски Лукойл" приключиха с победи участието си в тазгодишното издание на турнира ФИБА Къп.

В среща от група "G" отборът от Ботевград се наложи драматично с 90:89 (17:22, 26:25, 25:14, 22:28) у дома над "Сьодертале".

Шведите водеха с 47:43 на почивката, но след много силна трета част шампионите на България обърнаха развоя на събитията в своя полза. "Зелените" имаха аванс от шест точки преди последния период, а в него дори покачиха преднината си до 75:65. Силните финални минути за "Сьодертале" не промениха крайния победител в срещата. "Балкан" е на трето място в крайното класиране с две победи и четири поражения, докато гостите от Швеция са четвърти.

Марко Радонич вкара 23 точки за "Балкан". Кени Хол добави още 19 точки за отбора от Ботевград.

Тимът на "Левски Лукойл" също завърши с успех участието си в турнира ФИБА Къп. В последния си двубой от група "F" столичани надиграха с 83:61 (24:12, 27:19, 9:14, 23:16) като гост "Днипро" и са трети в крайното класиране.

Воденият от старши треньорът Константин Папазов състав приключва с три победи и три поражения, като вече беше изгубил шансове да се класира напред.

"Левски Лукойл" реализира 51 точки през първата половина от мача, показвайки значително по-точна стрелба в сравнение с украинците. "Днипро" не успя да се противопостави успешно на "сините" и загуби за четвърти път в турнира.

Йордан Минчев се отличи с 19 точки за Левски Лукойл, с толкова завърши и Куан Чийтъм. /БТА