„Байерн“ взе и Суперкупата на Германия, Мюлер с рекорд

„Байерн“ (Мюнхен) пропиля преднина от два гола, но Йошуа Кимих се разписа в 82-та минута и баварците победиха „Борусия“ (Дортмунд) с 3:2 в мача за Суперкупата на Германия.

Това е техен пети трофей за годината, след като в края на миналия сезон спечелиха златен требъл, а в началото на този надвиха испанския „Севиля“ за Суперкупата на Европа.

„Байерн“, който загуби с 1:4 срещу „Хофенхайм“ миналия уикенд и прекрати серията си от 32 мача без поражение, поведе бързо с 2:0 с голове на Корентен Толисо в 18-та минута и Томас Мюлер в 32-та. „Дортмунд“ върна бързо едното попадение чрез Юлиан Брандт, а Тома Мюние пропусна златна възможност за изравняване при ситуация очи в очи с Мануел Нойер. Той стреля над напречната греда.

Ерлинг Холанд все пак изравни с топовен шут в 55-та минута, но малко по-късно норвежецът също пропусна един на един срещу Нойер. Така се стигна и до гола на Кимих, с който „Байерн“ остана само на един трофей от перфектната година - световната клубна купа. Кимих получи пас в средата на терена, разигра на двойно с Роберт Левандовски и стреля, а топката влезе във вратата на „Борусия“ (Дортмунд) след рикошет.

"Не беше никак лесно, особено през второто полувреме. Водехме с 2:0 и сами си направихме мача труден, но в момента това не е важно. Важна е само победата. Всичко останало ще опитаме да коригираме в неделя в мача за първенството срещу „Херта“ (Берлин)", заяви старши треньорът Ханзи Флик, който води баварците от едва десет месеца.

127-ото издание на мача за Суперкупата на Германия бе ръководено от най-добрата съдийка на страната - Бибиана Щайнхаус, която наскоро обяви, че е взела решение да прекрати кариерата си.

Томас Мюлер пък стана най-титулуваният германски футболист в историята, като вече има 27 трофея с тима на „Байерн“, където играе от 2008 г.