„Байерн“ взе дербито със съдийска помощ
2

„Байерн“ (Мюнхен) победи с 1:0 „Борусия“ (Дортмунд) като гост в дерби „Дер Класикер“ от междинния 28-и кръг на Бундеслигата.

С успеха баварците увеличиха на 7 точки аванса си на върха в класирането и са все по-близо до 8-а поредна титла. Точен за гостите бе Джошуа Кимих в края на първото полувреме. Германският национал се разписа с хубав прехвърлящ удар, при който вратарят Бюрки не се намеси убедително. Новата звезда на Дортмунд Ерлинг Холанд можеше да открие резултата след едва 30 секунди игра, но Боатенг изчисти пред голлинията. Най-скандалната ситуация в мача бе с участието именно на тях двамата. В 58-ата минута норвежецът стреля, а повторенията показаха, че защитникът е избил насочената към вратата топка с ръка. Ситуацията обаче дори не бе разгледана с ВАР. По-късно Холанд напусна с контузия. Левандовски пък можеше да удвои аванса на гостите, но нацели страничния стълб. В другите срещи от кърга: „Леверкузен“ – „Волфсбург“ 1:4, „Вердер“ – „Борусия" (Мьонхенгладбах) 0:0, „Айнтрахт“ – „Фрайбруг“ 3:3.