„Байерн“ възстанови преднината си на върха с разгром срещу „Айнтрахт“

"Байерн“ (Мюнхен) възстанови преднината си от четири точки срещу преследвача „Борусия“ (Дортмунд), след като разгроми с 5:2 „Айнтрахт“ (Франкфурт) като домакин. Баварците са с актив от 61 точки след 27 мача, а „Борусия“ е с 57 след победата си с 2:0 срещу „Волфсбург“ по-рано днес.

„Байерн“ е с пет поредни победи и 11 в последните си 12 мача в Бундеслигата преди дербито в Дортмунд във вторник.

„Байерн“ заби голове чрез Леон Горецка и Томас Мюлер в 17-та и 41-та минута, а секунди след началото на второто полувреме точен от упор бе и Роберт Левандовски. „Айнтрахт“ обаче не се предаде и Мартин Хинтерегер отбеляза две попадения за три минути, връщайки отбора си в играта.

Гостите от Франкфурт обаче сами се провалиха. В 61-та минута Желсон Фернандес изчисти лошо топката и изведе Алфонсо Дейвис на стрелкова позиция, а той се възползва и вкара за 4:2. Хинтерегер пък записа хеттрик, но третият му гол бе в грешната врата. И той сбърка с изчистване в 74-та минута, след като чукна топката с пета в другия си крак и тя се търкулна в мрежата на Кевин Трап за пети път в този мач.

Загубата остави Франкфурт на 13-о място с пет точки пред намиращия се на позиция за плейоф за оставане „Фортуна“ (Дюселдорф).