"Байерн" спечели Дер Класикер в атрактивен мач

За пореден път шампионът "Байерн" (Мюнхен) успя да се справи със съпротивата на "Борусия" (Дoртмунд) и излезе еднолично начело в Бундеслигата след седем кръга. Баварците се наложиха с 3:2 като гости на стадион “Сигнал Идуна Парк”. Марко Ройс изведе домакините напред в 45-ата минута, но в добавеното време на тази първа част Дейвид Алаба изравни. В 48-ата Роберт Левандовски вкара за 2:1, а в 80-ата резервата Льорой Сане покачи на 3:1. Ерлинг Холанд намали на 2:3 в 83-ата, но това беше всичко от страна на “жълто-черните”.

Отделно два гола на Лева не бяха признати заради засади, като първата беше много спорна. Веднъж пък Кингсли Коман удари греда. Играчите на "Дортмунд" обаче имаха много възможности за гол и трябва да съжаляват, че отново останаха с празни ръце. В 87-ата Ройс изпусна "златен шанс" от няколко метра.

Това беше сблъсък между най-добрата защита от началото на сезона - тази на домакините, и най-силното нападение. Преди този седми кръг двата тима даже бяха лидери с равен актив.

"Байерн" е начело в Бундеслигата с 18 от 21 възможни точки, докато "Борусия" е на трето място с три точки изоставане.