„Байерн“ (Мюнхен) се спаси в последните минути от шокиращо отпадане в турнира за Купата на Германия. Носителят на трофея от миналия сезон победи „Бохум“ с 2:1, но 7 минути преди края изоставаше в резултата.

Баварците изиграха доста слаби 60-70 минути. В 35-та минута Алфонсо Дейвис отклони топката в собствената си врата и „Бохум“ поведе. Постепенно натискът на „Байерн“ се увеличаваше, а последните 20 минути на срещата се изиграха изцяло пред наказателното поле на „Бохум“.

Домакините геройски удържаха, но се пропукаха в 83-ата минута, когато Серж Гнабри изравни. Две минути преди края „Бохум“ остана с човек по-малко, а в следващата атака Мюлер донесе успеха на „Байерн“.

Елитният „Кьолн“ претърпя огромно унижение. “Козлите” отстъпиха с 2:3 на „Саарбрюкен“, който играе в регионалните лиги - четвъртото ниво на местния футбол. Участието си в турнира приключи още един отбор от елита – „Фрайбург“. Третият в Бундеслигата загуби вкъщи с 1:3 от „Унион“ (Берлин).

Напред за Купата на Германия продължават още „Щутгарт“, „Шалке“, „Байер“ (Леверкузен), “Карлруе“ и „Хофенхайм“.