"Байерн" пак разгроми "Барселона", "Юнайтед" се сгромоляса (РЕЗУЛТАТИ И ГОЛМАЙСТОРИ ОТ ШЛ)

"Байерн" разгроми като гост "Барселона" с 3:0 на старта на груповата фаза на Шампионската лига, не оставяйки никакви шансове на съперника да си помисли за отмъщение след незабравимото 2:8 отпреди година.

Томас Мюлер откри преди почивката след шут, рикоширал неспасяемо за вратаря Тер Щеген. Така той вкара за седми път в шест мача срещу "Барселона". Това бе и попадение №217 за германския национал с екипа на "Байерн", като по този начин той изравни легендата и бивш изпълнителен директор на клуба - Карл-Хайнц Румениге.

През второто полувреме два гола на Роберт Левандовски оформиха класиката, а баварците нацелиха и гредите на два пъти. "Барселона" пък завърши срещата без нито един точен удар в очертанията на вратата пазена от Мануел Нойер.

"Байерн" отново изглежда плашещо за съперниците на старта на новия сезон и вече в 22 поредни двубоя като гост в Шампионската лига няма загуба. Това е серия, започнала преди цели 4 години.

В другия мач от група Е за вечерта "Динамо" (Киев) и "Бенфика" завършиха 0:0 в украинската столица.

Кристиано Роналдо се завърна в Шампионската лига с екипа на "Манчестър Юнайтед", но не се зарадва на победа. "Червените дяволи" загубиха 1:2 при гостуването на "Йънг Бойс", и то - напълно заслужено.

Швейцарският шампион имаше превъзходство във всеки показател, като стигна до успеха с попадение в последните секунди на добавеното време.

Роналдо вкара в 13-ата минута след прекрасна асистенция на неговия сънародник Бруно Фернандеш - 0:1. Това бе гол №135 за номер 7 в турнира, на който той е топреализатор за всички времена. Роналдо не бе вкарвал за "Юнайтед" в надпреварата от 12 години, след като напусна през 2009-а по посока "Реал" с два изиграни финала - един спечелен и един загубен, в екипа на "дяволите".

В 35-ата минута обаче балансът на терена се наклони сериозно в полза на швейцарския отбор. Аарън Уан Бисака от "Юнайтед" бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение.

Нататък играта се водеше изцяло пред вратата на гостите, а статистиката в края беше стряскаща - 18:2 удара за "Йънг Бойс".

В 64-ата минута домакините заслужено изравниха с гол на камерунеца Никола Нгамалю. В петата минута на добавеното време Джеси Лингард направи груба грешка, а топката стигна до нападателя на домакините Джордан Сибачу. Американецът не сбърка и донесе драматична победа на "младите момчета" и загуба на Роналдо и компания.

В другият мач в групата "Виляреал" и "Аталанта" завършиха 2:2. Ремо Фройлер откри за гостите, Ману Тригерос и Грьоневелд обърнаха резултата до 73-ата минута, но 7 преди края вкара Робин Госенс, за да спаси точката за тима от Бергамо.

"Челси" трудно победи "Зенит" с 1:0 у дома на старта на защитата на титлата си на европейски шампион. Ромелу Лукаку вкара единствения гол в Лондон, след като 69 минути защитата на руския първенец удържаше атаките на "сините".

В другия мач от карето "Ювентус" бе далеч по-убедителен при гостуването на "Малмьо", елиминирал на прага на груповата фаза българския "Лудогорец". Италианският гранд спечели с 3:0.

Алекс Сандро откри, а в последните секунди преди почивката Пауло Дибала и Алваро Мората решиха всичко и нокаутираха шведите.

В група G "Лил" не успя да пречупи Волфсбург - 0:0, въпреки че гостите играха половин час с 10 души след червен картон на американеца Джон Брукс. В шестата минута на добавеното време ВАР отмени дузпа за домакините, решението остана спорно, но френският шампион се размина с победата.

В другия мач от групата "Севиля" и "Залцбург" също не се победиха -1:1. Беларуският съдия Алексей Кулбаков стана главен герой на мача. Реферът свири 4 дузпи в първите 40 минути, като три бяха за гостите. Те пък изпуснаха две от тях, другите два наказателни удара бяха реализирани - по един за съперниците, и така бе оформен резултат, който се оказа и краен - 1:1.