В един от най-драматичните мачове в германския футбол за последните години "Байерн" (Мюнхен) оцеля срешу втородивизионния "Хайденхайм" в среща от турнира за Купата на Германия. Баварците се наложиха с 5:4 като домакини и се класираха за полуфиналите за десети пореден сезон. Мюнхенци останаха с човек по-малко още в 16-ата минута, а след това губеха с 1:2, но след куп обрати все пак стигнаха до успеха.

Така тимът на Нико Ковач остава в борбата за дубъл, а в събота приема "Борусия" (Дортмунд) в дербито на Бундеслигата.

Леон Горетцка изведе домакините напред в 12-ата минута, но четири по-късно съотборникът му Никлас Зюле беше изгонен с директен червен картон. Тимът от Втора Бундеслига се възползва от това и обърна резултата в своя полза след попадения на Роберт Глатцел в 26-ата и Марк Шнатерер в 39-ата минута. В 53-ата обаче Томас Мюлер изравни, а след още три Роберт Левандовски направи 3:2. В 65-ата Серж Гнабри уж внесе нужното успокоение с точен шут за 4:2. В 74-ата обаче Глатцел пак се разписа - 4:3, а в 77-ата реализира и дузпа за 4:4. Левандовски обаче не беше забравил за какво е на терена и в 84-ата вкара от наказателен удар за 5:4.

Баварците удариха и две греди, а съперника стори това веднъж.