"Байерн" не показа милост към "Лион", на финал е

Баварците ще спорят с ПСЖ в неделя

"Байерн" се класира на финала на Шампионската лига, след като победи с 3:0 "Лион". По този начин баварците ще се изправят срещу друг френски тим в последния мач - ПСЖ, в неделя от 22:00 часа.

"Хлапетата" започнаха смело и удариха греда чрез Токо-Екамби, Секунди след това обаче Серж Гнабри изведе баварците напред след отлична солова акция. В 33-ата минута интригата до голяма степен приключи. Гола отново реализира Гнабри, който нямаше как да сбърка след избиване на Антони Лопес право в краката му. Токо-Екамби направи нов пропуск през втората част, а гол на Филипе Коутиньо бе отменен заради засада. Крайният резултат оформи головата машина Роберт Левандовски в 88-ата минута. Това бе 15-о попадение на поляка в Шампионската лига през този сезон, като по този начин той изравни постижение на Кристияно Роналдо.