„Байерн“ на победа от титлата в Германия

„Байерн“ (Мюнхен) вече е само на една победа от рекордната си 30-а титла в Бундеслигата, след като постигна нова победа - 2:1 над „Борусия“ (Мьонхенгладбах) в среща от 31 кръг. Баварците ще могат да ликуват още във вторник, ако надвият „Вердер“ (Бремен) като гости в среща от междинния кръг.

Десетият пореден успех за мюнхенци дойде след победно попадение на Леон Горетцка в 86-ата минута. Преди това 19-годишният юноша Джошуа Зиркзее отбеляза за 1:0 в 26-ата, но в 37-ата Бенжамен Павар си вкара автогол. Домакините бяха без голямата си звезда Роберт Левандовски, който бе наказан заради натрупани жълти картони.

След този резултат е сигурно, че „Борусия“ (Дортмунд) пак ще играе в Шампионската лига. „Жълто-черните“ се закрепиха на второто място след труден успех с 1:0 срещу „Фортуна“, а в спасител отново се превърна Ерлинг Холанд, който в 95-ата минута донесе трите точки. Детето-чудо от Норвегия се разписа след асистенция на Мануел Аканджи. Това е 11-и гол за 19-годишния нападател от 12 мача в немския елит.