„Байерн“ (Мюнхен) вкара 12 гола в мач за купата

Ерик Максим Чупо-Мотинг отбеляза хеттрик, а „Байерн“ (Мюнхен) разгроми с 12:0 петодивизионния „Бремер ШФ“ в отложен мач от турнира за Купата на Германия по футбол и се класира с лекота за втория кръг на надпреварата.

Двубоят бе преместен от 6 август заради множество заболявания с COVID-19 в лагера на отбора от Бремен.

Старши треньорът на шампионите Юлиан Нагелсман направи няколко промени в състава си, но това не спря баварците и те водеха с 5:0 на почивката. Извън групата останаха Роберт Левандовски, Леон Горецка и Мануел Нойер, докато Дайо Упамекано, Алфонсо Дейвис и Серж Гнабри започнаха мача от пейката. Кингсли Коман и Люка Ернандес бяха аут заради контузии, което осигури на Омар Ричардс дебют на левия бек.

Чупо-Мотинг откри за “Байерн“ с шут под напречната греда в осмата минута, а Джамал Мусиала покачи на 2:0 в 16-ата. Мусиала щеше да се разпише за втори път в 27-та минута, но защитникът на домакините Ян-Лука Варм опита да изчисти негов удар от голлинията и вместо това си вкара автогол. Минути по-късно Чупо-Мотинг вкара още два гола за 5:0 на почивката.

Нагелсман смени трима футболисти на полувремето, но „Байерн“ отбеляза още две попадения чрез резервата Малик Тилман и отново Мусиала.