„Байерн“ излъга „Милан“, „Атлетико“ се мъчи с мексиканци

Байерн“ (Мюнхен) победи „Милан“ с 1:0 в двубой от приятелския турнир International Champions Cup. Срещата се игра в Канзас,а попадението бе дело на Леон Горецка. Това е втори успех за баварците след този над Реал““ (Мадрид) с 3:1.

Баварците доминираха в двубоя, но се запомниха с много пропуски. Коман, Корентен Толисо и Кимих пропуснаха пред вратата на „Милан“ през първата част, а Калабрия и Чалханолу можеха да реализират за "росонерите". Единственото попадение падна в добавеното време на първото полувреме. Кимих намери Леон Горецка в наказателното поле и той успя да порази с лекота вратата на Донарума.

В други мач от турнира „Атлетико“ (Мадрид) победи мексиканския „Чивас“ с 5:4 след дузпи. Редовното време завърши 0:0.