„Байерн“ е повелителят на Европа!

Баварците победиха ПСЖ с 1:0 след гол на юноша на парижани

„Байерн“ е повелителят на Европа! Баварската машина победи с 1:0 ПСЖ на финала на Шампионската лига и грабна трофея за шести път в историята си. В герой за отбора на Ханзи Флик се превърна юношата на парижани Кингсли Коман, който донесе успеха.

В първите 10 минути двата тима действаха по-предпазливо, а след това ПСЖ взе инициативата. Два удара на Мбапе бяха блокирани, преди френската звезда да изведе Неймар зад защитата, но Нойер с две висококласни намеси предотврати гол. В 20-ата минута сякаш от нищото Роберт Левандовски овладя топката, завъртя се и стреля, но гредата спаси парижани. Французите създадоха следващата опаност. Неймар проби през центъра, а Андер Ерера изведе Ди Мария, чийто удар с десния крак бе над вратата. Последва тупалка на Ерера, но пак извън целта. В 30-ата минута Леванвдоски отново показа класата си, този път биейки с глава от трудна позиция. Кейлор Навас бе на мястото си. В последната минута на първата част след груба грешка в защитата на „Байерн“ Килиан Мбапе се озова на изключително чиста позиция, но би право в Нойер. След това пък баварците искаха дузпа за нарушение на Керер срещу Коман, бо реферът Даниеле Орсато подмина ситуацията.

В 59-ата минута „Байерн“ поведе. След продължителна атака Кимих качи топката на главата на Коман и за юношата на ПСЖ не бе проблем с глава да вкара – 1:0. След това Коман можеше да вкара втори гол, но Тиаго Силва изби от голлинията. В 70-ата минута Ди Мария намери красиво Маркиньос, който обаче бе спрян от вездесъщия Мануел Нойер. Малко преди края Филипе Коутиньо застраши от фаул Кейлор Навас, но ударът не бе точен. С това се изчерпаха и опасностите в двубоя, спечелен с 1:0 от "Байерн".