“Байерн“ допусна най-тежката си загуба от 43 г. насам

Хегемонът в Германия „Байерн“ (Мюнхен) понесе най-тежката си загуба от повече от 40 години насам, след като беше разгромен с 5:0 при гостуването си на „Борусия“ (Мьонхенгладбах) в мач от втория кръг на Купата на Германия.

Наставникът на баварците Юлиан Нагелсман заложи на най-добрите си играчи за визитата в Гладбах, но това не помогна на тима да избегне най-голямото си поражение от 1978 година насам, когато „Байерн“ губи от „Фортуна“ (Дюселдорф) с 1:7.

Домакините започнаха ударно двубоя и те поведоха в резултата само след две минути игра с гол на Куадио Коне, а две поредни попадения на Рами Бенсебаини, второто от дузпа, дадоха три гола аванс на домакините до 21-вата минута. След почивката играчите на Ади Хютер не намалиха оборотите и стигнаха до нови две попадения, дело на Бреел Емболо.

От надпреварата отпадна и тимът на „Байер“ (Леверкузен) след загуба от „Карлсруе“ с 1:2 у дома, докато „Хановер“ победи „Фортуна“ с 3:0 като домакин.

Други резултати: Ян Регенсбург - Ханза 3:3 (2:4 след дузпи), Щутгарт - Кьолн 0:2, Бохум - Аугсбург 2:2 (5:4 след дузпи), Динамо (Дрезден) - Санкт Паули 2:3 (след продължения), Валдхоф - Унион (Берлин) 1:3 (след продължения).