Автогол осигури победата на ЦСКА в „червеното“ дерби

ЦСКА победи ЦСКА 1948 с 2:0 у дома от 14-ия кръг на Първа лига в дебюта на новия си треньор Бруно Акрапович начело на тима в първенството.

Срещата започна с лек превес на гостите, които в първия четвърт час по-често се задържаха пред вратата на съперника, а Андон Гущеров пропусна да открие резултата в 6-ата минута. ЦСКА обаче се възползва от първото си положение и с първия точен удар в срещата откри резултата с попадение на Али Соу в 18-ата минута.

Последваха минути на нервна игра с много нарушения, като двата тима успяха да отправят само един удар за половин час след почивката.

Десет минути преди края ЦСКА реши всичко с втори гол. Йомов центрира отляво, а Лазар Марин си отбеляза автогол и оформи крайното 2:0 за домакините.

Така ЦСКА се изравни по точки с третия „Арда“ (по 24) и е на пет от лидера „Лудогорец“, докато ЦСКА 1948 остава на шеста позиция с 20.