0

А встрия победи Северна Македония с 3:1 в първи мач за двата тима от група „С“ на Евро 2020 на националния стадион в Букурещ, който ще бъде запомнен с първия гол за македонците на големи турнири и с първи три точки за австрийците на европейски първенства.

Австрия победи Северна Македония с 3:1 в първи мач за двата тима от група „С“ на Евро 2020 на националния стадион в Букурещ, който ще бъде запомнен с първия гол за македонците на големи турнири и с първи три точки за австрийците на европейски първенства.

Двубоят е дебютен на големи първенства за македонците, които започнаха малко плахо срещата, а в 18-ата минута вече изоставаха в резултата след попадение на Щефан Лайнер.

Горан Пандев вкара първия гол за Северна Македония на големи първенства в 28-ата минута на двубоя.

Михаел Грегорич даде отново аванс на Австрия в 78-ата минута, засичайки центриране на Алаба от лявото крило (2:1). Минута преди края Марко Арнаутович оформи крайното 3:1 и окончателно сложи точка на спора (3:1).