Австралийката Ашли Барти спечели най-голямата титла в кариерата си, след като победи Каролина Плишкова (Чех) със 7:6(1), 6:3 във финала на турнира в Маями. Тя вдигна победоносно ръце след 99 минути игра.

22-годишната австралийка е бивша състезателка по крикет, а с този трофей си осигури първо влизане в топ 10 на световната ранглиста по тенис, където през следващата седмица ще бъде под №9.

Тази нощ във финала при мъжете един срещу друг ще се изправят четвъртият в схемата Роже Федерер и седмият поставен Джон Иснър.

Това ще бъде първи двубой между двамата от 4 години насам, като Маестрото има преднина с 5-2 победи. Джон Иснър обаче е действащият шампион в Маями, а освен това е спечелил последният им сблъсък.

В полуфиналите и двамата се справиха с младоци. 37-годишният швейцарец сложи край на победния поход на тийнейджъра Денис Шаповалов след 6:2, 6:4.

Иснър пък надигра 18-годишната сензация Феликс Оже-Алиасим (Кан) със 7:6(3), 7:6(4).

По темата: тенис Роже Федерер