Българските атлети спечелиха три медала от Балканиадата за юноши и девойки под 20 г., която се проведе в зала „Атъкьой” в Истанбул.

На почетната стълбичка се качиха Александра Начева, Добромир Николов и Веселин Живков.

Начева се завърна от Южна Африка, където беше на лагер повече от два месеца, и стана втора в тройния скок. Тя се приземи на 13,10 м в най—добрия си, втори, опит. Световната шампионка за девойки излезе само три пъти в сектора и освен 13,10 м постигна 12,99 м и фаул. Победи я гъркинята Спиридула Кариди с рекорд на шампионатите от 13,51 м. Тя също се отказа от последните си два опита. Трето място постигна Гизем Акгьоз (Тур) с 13,01 м.

Добромир Николов се окичи със сребърен медал на 60 м с препятствия с личен рекорд от 8,09 сек. Той имаше предимство в хилядните пред Емре Дериа (Тур), който със същото време стана трети. Победата в хърделите завоюва Серхат Булут (Тур) с 8,00 сек.

След две титли през 2018-а и 2019-а Веселин Живков се нареди трети във финалното бягане на 60 м с резултат 6,91 сек. Балкански шампион стана Умут Юсал (Тур) – 6,76 сек., а среброто замина за Гърция и Теодорос Вронтирос с 6,86 сек.