"Атлетико" с нова победа без допуснат гол в Испания

"Атлетико" (Мадрид) се наложи с 1:0 над домакина "Леванте" в среща от 31-ия кръг на испанското футболно първенство.

Столичани записаха трети пореден успех без допуснат гол в Ла Лига и с 55 точки се изкачиха на третото място в класирането, като изостават на 10 точки зад лидерите "Реал" (Мадрид) и "Барселона".

Единственото попадение в мача дойде след четвърт час игра. Маркос Йоренте се измъкна в дясно в пеналта и пусна успореден на голлинията пас по тревата, а при опита си да изчисти защитникът на домакините Бруно Гонсалес отклони в собствената си врата.

"Атлетико" удържа аванса си до края, а "Леванте" прекъсна серия от четири мача без поражение.

Отборите на "Валядолид" и "Хетафе" завършиха 1:1 в друг мач от кръга на "Хосе Сория". Гостите поведоха в 41-ата минута с точен изстрел от наказателното поле на Хайме Мата.

В доБавеното време на първата част "Валядолид" изравни от дузпа. Джене Даконам извърши нарушение срещу Енес Юнал в наказателното поле и потърпевшият турски нападател Юнал хладнокръвно реализира дузпата 1:1.

Тимът на "Хетафе" записа пети пореден мач без победа, но остана на петото място с 49 точки. "Валядолид" е 15-и с 34 точки.