"Атлетико" с четвърти пореден успех в Ла Лига

"Атлетико" (Мадрид) се укрепи на третото място в Ла Лига с нов успех - четвърти поред за тима, водено от треньора Диего Симеоне.

"Дюшекчиите" надвиха с 2:1 отбора на "Алавес" в двубой от 32-ия кръг, като за разлика от предишните три успеха след подновяването на сезона този път допуснаха гол във вратата си.

Попаденията за столичани паднаха след почивката и бяха дело на Саул Нигес и Диего Коста, който се разписа от дузпа. В добавеното време "Алавес" също получи наказателен удар и резервата Хоселу не сбърка, намалявайки резултата.

Така тимът на "Атлетико" събра 58 точки и дръпна с 4 преди "Севиля" в спора за третото място в класирането в Испания. Мадридчани бяха шести преди паузата заради пандемията, но вече иглеждат сигурни за участието си в Шампионската лига и през следващия сезон.

Отборът на "Алавес" допусна трето поредно поражение, а головата разлика на отбора в тези срещи е 1:9. Въпреки това, съставът на Асиер Гаритано е далеч от зоната на изпадащите.

До почивката баските стояха много добре на "Уанда Метрополитано" и не позволиха на домакините да създадат почти никакви положения пред вратата на Алберто Родригес. Играчите на Алавес добре пресираха в противниковата половина и това объркваше тези на Атлетико, които действаха доста вяло, пише sportal.bg.

В 59-ата минута Йоренте спечели нарушение, след което Киърън Трипиър центрира и Саул откри резултата с глава.

Реферът Марио Мелеро даде много спорна дузпа за домакинитев 72-ата минута. Йоренте надбяга бранител на Алавес и влезе в наказателното поле, където беше посрещнат и Рубен Дуарте. Контактът между двамата беше извън очертанията на терена, но решението за наказателен удар остана непроменено и след преглеждане на ситуацията с ВАР. Диего Костаа хладнокръвно реализира за 2:0 с петия си гол за сезона.

След удар от фаул топката срещна ръката на залегналия зад стената Коке в добавеното време на мача. Халфът на Атлетико получи и жълт картон, който ще го извади за гостуването на Барселона след няколко дни. Хоселу не трепна от бялата точка и намали резултата, но от допълнителните минути минути не остана почти нищо и "Атлетико" добави нови три точки към актива си.

В друга среща от кръга снощи "Осасуна" се справи със съставана "Леганес" с 2:1.