"Атлетико" (Мадрид) стана шампион на Испания

"Атлетико" (Мадрид) спечели титлата в Испания.

В  последният кръг в Ла Лига “дюшекчиите” и градския им съперник Реал, който до последно бе в борбата за титлата, изиграха трудни мачове и в крайна сметка “червено-белите” си заслужиха трофея. Това първа титла за тях в първенството от 2014 година насам.

"Дюшекчиите" трябваше да правят обрат при гостуването си във "Валядолид", където се оказаха догонващи в резултата в 20-ата минут.а Оскар Плано откри след контраатака и така даде надежда на домакините в битката за оцеляване, която те в крайна сметка не успяха да спечелят.

Анхел Кореа изравни дванадесет минути след началото на второто полувреме. Девет минути по-късно Луис Суарес отбеляза поредния си гол, с който изведе столичани напред. Уругваецът се откъсна зад защитата на съперника и преодоля без особено проблеми вратаря.

За "Атлетико" това е втора титла под ръководството на Диего Симеоне, както и общо девети трофей откакто аржентинския наставник е начело на “лос колчонерос”. Тази година Чоло отбелязва десет години от назначението си в мадридския тим.

В същото време "Реал" посрещна "Виляреал" в Мадрид. Ако "Атлетико" пък се бе провалил във "Валядолид", “белите” щяха да триумфират с титлата, защото и те направиха обрат за 2:1 срещу "жълтата подводница".

В 20-ата минута прехвърлящ пас на Жерард Морено намери Йереми Пино, който от своя страна прати топката встрани от обсега на Тибо Куртоа и гостите поведоха в резултата.

"Реал" отбеляза в 55-ата минута, но попадението на Карим Бензема не бе зачетено заради тънка засада. Нападателят все пак отбеляза и редовен гол - три минути преди края за 1:1, а в добавеното време асистира на Лука Модрич за победния гол.

По всяка вероятност това е била последната среща на Зинедин Зидан като треньор на клуба, защото се очаква френската легенда да обяви напускането си.

От Ла Лига изпаднаха "Уеска", "Валядолид" и "Ейбар".