"Атлетико" (Мадрид) продължава да лети в Ла Лига

"Атлетико" (Мадрид) се наложи с 2:0 срещу "Севиля" на "Уанда Метрополитано" в отложеното дерби на Ла Лига.

"Дюшекчиите" изиграха пореден много силен мач за 13-ата си победа в шампионата. Така събраха актив от 41 точки и водят с 4 на "Реал" (Мадрид), като освен това имат два мача в аванс.

Киърън Трипиър даде асистенция на Анхел Корея за първия гол в 17-ата минута.

След това Луис Суарес пропусна преди почивката да даде по-добър аванс за домакините, но те контролираха комфортно ситуацията.

"Севиля" игра по-добре в началото на втората част, но допусна втори гол. Маркос Йоренте свърши перфектна работа преди да даде пас на Саул Нигес. Последният вкара за 2:0.

"Атлетико" е с изумителна статистика през този сезон. Засега има една загуба в 16 мача, а освен това в тях допусна скромните шест попадения при вкарани 31.