„Атлетико“ детронира еврошампиона след обрат на
2

„Атлетико“ детронира еврошампиона след обрат на "Анфилд"

ПСЖ елиминира „Борусия“

„Атлетико“ (Мадрид) детронира европейския шампион „Ливърпул“, след като се добра до обрат и победа с 3:2 над мърсисайди на "Анфилд".

"Червените" доминираха тотално през по-голямата част от двубоя, но многото пропуски и невероятните спасявания на Ян Облак им попречиха да елиминират съперника още в редовното време. Гол на Жоржиньо Вайналдум (43) стигна само до това сблъсъкът да влезе в продължения.

Те започнаха добре за домакините, защото Роберто Фирмино направи 2:0 в 94-тата минута. Груба грешка на Адриан обаче провали усилията на „Ливърпул“ и в 97-ата Маркос Йоренте намали, а в самия край на първото продължение отново той изравни. В последната секунда Алваро Мората направи пълен обрат.

В другия мач от вечерта „Пари Сен Жермен“ победи с 2:0 „Борусия“ (Дортмунд) и се класира за следващата фаза на турнира, въпреки поражението с 1:2 в първата среща.

Попаденията в двубоя, който се игра пред празните трибуни на “Парк де Пренс” заради епидемията от коронавирус, отбелязаха Неймар (28) и Хуан Бернат (45+1).

Червен картон получи Емре Джан от противниковия отбор минута преди края на редовното време.

За първи път от сезон 2015/16 насам парижани ще участват на 1/4-финалите на състезанието след трите последователни отпадания на първата елиминационна фаза.