„Атлетико“ детронира „Барса“ и е на финал за Суперкупата

„Атлетико“ (Мадрид) се класира за финала на Суперкупата на Испания, след като изхвърли шампиона от миналата година – „Барселона“, с успех с 3:2.

„Дюшекчиите” губеха до последните минути, но с голове на Алваро Мората (81-д.) и Анхел Кореа (87) изхвърлиха каталунците. Преди това се бяха разписали Коке (46) за мадридчани, докато за Барса Лео Меси (51) и Антоан Гризман (63).

„Барселона“ имаше нещастието да отбележи още две попадения, които бяха отменени. Първо ВАР се намеси в 59-та минута, когато видя игра с ръка на Меси, за да лиши „Барса“ от втори гол, а след това бе отменен и гол на Жерар Пике в 74-та минута при резултат 2:1 за „лос кулес”. В крайна сметка това позволи на „Атлетико“ да остане в мача до самия край и да нанесе решителния си удар, с който да спечели дербито.

„Атлетико“ ще играе за трофея с градския съперник „Реал“ (Мадрид).