„Аталанта“ стартира и този сезон с много голове

Най-резултатният отбор в Серия А за миналия сезон „Аталанта“ показа, че и през тази кампания ще играе атрактивен футбол. Тимът от Бергамо спечели с 4:2 гостуването си на „Торино“ в първия си мач за новия сезон.

Белоти откри в полза на домакините в 11-ата минута, но с попадения на Гомес, Муриел и Хатебур „Аталанта“ стигна до преднина от два гола. Нов гол на Белоти преди почивката върна интригата. В началото на втората част Де Роон направи резултата 2:4 и това бе достатъчно за гостите, за да стигнат до трите точки.

„Аталанта“ започна по-късно сезона, тъй като достигна до четвъртфиналите в Шампионската лига.

Италианското правителство пък отхвърли предложението на Съвета на регионите за увеличаване броя на зрителите на спортни събития. След като най-много 1000 фенове бяха допуснати на всеки мач през миналия уикенд, когато италианската Серия А откри новата си кампания, регионите поискаха увеличаване на броя на зрителите до 25 процента от капацитета на всеки стадион.

"Научният комитет вярва, че като се вземе предвид настоящият епидемиологичен индекс и в съответствие с неговите по-ранни препоръки, в момента няма условия, които да позволят на зрителите на спортни събития на закрито и на открито, както е посочено от Съвета на регионите", се казва в изявление на правителството.

Италия обяви за 1912 заразени с коронавирус в петък, най-високата цифра от края на месец май.