“Аталанта“ се измъчи с „Йънг Бойс“, „Зенит“ удари кошмара на „Лудогорец“
2

„Аталанта“ постигна трудна победа с 1:0 над „Йънг Бойс“ в мач от груповата фаза на Шампионска лига. Единственото попадение в срещата реализира Матео Песина двадесетина минути преди края на редовното време.

Домакините започнаха по-активно срещата и поведоха в резултата в 17-ата минута, след като Сандро Лаупер си отбеляза автогол. Ситуацията обаче бе разгледана с ВАР, тъй като имаше съмнения за засада при атаката преди попадението. В крайна сметка се оказа, че такава наистина има и голът не бе зачетен.

След успеха си бергамаските събраха 4 точки и временно оглавиха класирането в група "F" с 4 точки. Втори е тимът на „Йънг Бойс“ с 3. Трети е „Виляреал“ с 1, но и мач по-малко. Последен е „Манчестър Юнайтед“ също с 0 точки и двубой по-малко.

В другия ранен мач днес „Зенит“ (Санкт Петербург) спечели с 4:0 домакинството си на „Малмьо“ в мач от група „Н“. По този начин руският тим записа първи успех, докато шведите претърпяха втора поредна загуба и то със същия резултат.

„Зенит“ поведе в 9-ата минута, когато Клаудиньо бе най-съобразителен в наказателното поле на „Малмьо“ и вкара топката във вратата на Далин.

Руският отбор можеше да реализира втори гол в 44-ата минута, но ударът на Малком не порази целта.

Все пак „Зенит“ удвои своята преднина в 50-ата минута, когато Ярослав Ракитский центрира в наказателното поле на „Малмьо“, Далер Кузяев засече топката с глава и я вкара във вратата на Йохан Далин.

Съдията Тасос Сидиропулос остави шведите с човек по-малко на терена, след като в 54-ата минута изгони с директен червен картон Анел Ахмедходжич, след като ВАР се намеси и му сигнализира.

„Зенит“ отбеляза трети гол в 80-ата минута, който бе дело на Алекс Сутормин.

В добавеното време на мача Сардар Азмун стреля от границата на наказателното поле на „Малмьо“, а Йохан Далин спаси, но при добавката най-бърз се оказа Вендел, който отблизо не пропусна да реализира четвъртото попадение във вратата на шведите.

„Зенит“ има три точки, а му предстои домакинство на „Ювентус“ на 20 октомври, докато „Малмьо“ е без нито една точка и в следващия двубой от групата гостува на „Челси“ на „Стамфорд Бридж“.