„Аталанта“ победи „Ювентус“ за първи път от 20 г.

„Аталанта“ победи с 1:0 над „Ювентус“ като домакин в двубой от 31-ия кръг на Серия “А”. Единственото попадение беше дело на резервата Руслан Малиновски в 87-ата минута. Така бергамаските записаха първи шампионатен успех срещу "Старата госпожа" от февруари 2001 година насам. "Бианконерите" бяха в този мач без контузения Роналдо.

Така при седем кръга до края на сезона, „Ювентус“ е на 12 точки от лидера „Интер“, който е и с мач по-малко. До края по-скоро изглежда, че „Юве“ ще трябва да се бори за мястото си в зона Шампионска лига, а не да години лидера.

Валентин Антов записа нови няколко минути в Серия "А". Той се появи в 87-ата минута на мача межу „Болоня“ и „Специя“, който отбора на Антов спечели с 4:1. За съжаление не успяхме да видим българско дерби, защото Андрей Гълъбинов не игра за „Специя“.

“Лацио“ победи в голово шоу с 5:3 „Беневенто“.