“Аталанта“ направи „Интер“ шампион още днес

„Интер“ е новият шампион на Италия. "Нерадзурите" прекъснаха деветгодишната серия на „Ювентус“ и взеха 19-та титла в историята си. Така „Интер“ има един трофей повече от големия си враг „Милан“. Лидер убедително продължава да е „Юве“ с 36.

Титлата за „Интер“ стана официална, след като вторият „Аталанта“ не успя да победи „Сасуоло“ като гост. Двата отбора завършиха 1:1 в мач с много драма, два червени картона и изпусната дузпа. Последната титла на клуба бе от легендарния сезон 2009/2010 година, когато Жозе Моуриньо изведе клуба до исторически требъл - титла, купа на Италия и Шампионската лига.

В двубоя между „Сасуоло“ и „Аталанта“ първият гол падна в 32-ата мин., а негов автор бе Робин Госенс. В 52-ата минута „Сасуоло“ изравни. Това стана чрез Доменико Берарди, който реализира дузпа. Локатели реализира и второ попадение за домакините в 64-ата минута, но ВАР се намеси и обяви, че има засада.

Така „Аталанта“ има 69 точки - 13 по-малко от „Интер“, който е с 82 точки. "Нерадзурите" стават шампиони, тъй като до края в Италия има едва четири кръга.